آموزش طراحی خطی و تناسبات

در این جلسه با روش طراحی خطی و ترسیم تناسبات در اجسام بی جان آشنا می شین. انجام این تمرین های مقدماتی در چند جلسه اول کمک می کنه پایه قوی تری برای انجام تمرین های آناتومی چهره داشته باشید. سوژه ها و موضوعات مورد استفاده برای انجام تمرین های این جلسه ، اجسام بی جان، ظروف و فرم های روزمره محیط پیرامون هستن.

برای ترسیم درست تناسبات یک شی، باید تا حد امکان اون رو ساده سازی کنید، با خطوط کمرنگ طراحی رو شروع کنید، بخش های مختلف رو نسبت به همدیگه مقایسه کنید و برای طراحی اولیه، خطوط ساختارمند داربستی شکلی به کار ببرید که بعدا با خطوط تیره، فرم نهایی خودشون رو به دست بیارن. برای درک بهتر، ویدئوی 6 دقیقه ای زیر رو با دقت نگاه کنید:

 

تمرین: با توجه به ویدئوی آموزشی، از 10 مدل بی جان به صورت خطی طراحی کنید. در نهایت 3 تا از بهترین طراحی هاتون رو به صورت یکجا در گروه تلگرام(همراه نام و نام خانوادگی) ارسال کنید. حتما عکس مدلتون رو هم دقیقا از همون زاویه برام بفرستید تا تناسبات رو بررسی کنم

 

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر شده است. در صورت تمایل برای شرکت در کلاس های آموزش مجازی، به سامانه رنگ هنر www.rangehonar.com مراجعه کنید.