›› مطالب آموزشی ›› پاسخی به پیام

(استفاده از این نوشته بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست)

نتیجه: بیشتر از شما متنفرم

| بخش: نقد و نوشته | | نظرات: 9 نظر

همیشه تلاش کرده ام عملگرا باشم، از لفاظی و گزافه گویی بیزارم و عادت پاسخ دادن به پیام های بی ربط ندارم. به ویژه اینکه از سوی آدم هایی باشد که از نمایش هویتشان واهمه دارند، به درستی حرف خودشان هم شک دارند و پشت صفر و یک های دنیای مجازی پنهان می شوند. اما این بار تصمیم دارم درباره پیامی که تازه گرفتم چند نکته بنویسم. چه بسا نویسنده شجاع این پیام، پاسخش را دریافت کند.


پیام

اولا امثال من به سلام و خسته نباشید شما نیازی ندارند. چون امثال شما عین خستگی، حاشیه و ناسلامتی هستید برای منی که روزانه چند ساعت از وقتم را به رایگان صرف کمک و آموزش دیگران می کنم. شما به امثال من فقط خستگی بدهکار نیستید. شما با اندیشه های منحرف و کهنه تان به میلیون ها نفر چند دهه زندگی بدهکارید! اما هویت واقعی تنها چیزی نیست که شما پنهان می کنید. من آنقدری تجربه دارم که از لا به لای این پیام نیت واقعی نویسنده و پنهان شدن پشت بهانه حقوق مترجم را متوجه شوم. وگرنه که : بسیاری از مطالبی که من در بخش کتاب می گذارم فقط جهت معرفیست و هیچ لینک دانلودی ندارند! و اگر دارد، کتاب ترجمه فارسی نشده. اگر هم (مثل کتاب رنگشناسی) بعدا ترجمه شدند، لینک خرید از مترجم را خودخواسته قرار داده ام. تنها دلیلم هم همین رعایت حق مترجم ایرانی بوده است. در غیر این صورت می توانستم روزانه این بخش را از دانلود صدها کتاب پر کنم.(بماند اینکه باید بررسی کرد که اصلا مترجم ایرانی هم تا چه میزان حق مولف خارجی را هم پرداخت کرده است و آیا اجازه ترجمه داشته یا نه) اما همین معرفی من بی شک سود بسیاری به مترجم ها یا ناشرین کتاب ها رسانده و می رساند.

پیام منیک نمونه پاسخ من به درخواست دانلود- سال 98

اما هم من می دانم و هم شما که دردتان چیست. شما من را یاد یک پیام دیگری از همفکران خودتان که اتفاقا مدتی هنرجوی مجازی خودم هم بود می اندازید که به نمایش سانسور نشده مجسمه داوود (یکی از شاهکارهای تاریخ هنر) در یک کانال تلگرامی اعتراض داشت و احتمالا تصور می کرد پاسخ این نمکدانی که می شکند و پنجه ای که می کشد، سلام و صلوات خواهد بود اما مانند شما جواب درخور خودش را گرفت. این پیام شما از این نظر خنده دار تر است که اتفاقا جلد برخی از این کتاب های منتشر شده در سایت را بر خلاف میلم سانسور کرده و تغییر داده ام! و همین کتاب ها در سایت های دیگر هم به راحتی قابل دسترسیست. اما بازهم بی احترامی شما پایانی ندارد. چرا؟ چون ذات شما با واژه احترام بیگانه است. با بی احترامی به من چه چیزی را تغییر می دهید؟ افکار من؟ مسیر حال و آینده هنر ایران و دنیا؟ دنیا تغییر می کند و شما روز به روز تنهاتر می شوید. افکار و منش من حتی با زور هم تغییر نمی کند که هیچ، بلکه من هزاران هنرجو تا به حال با همین اندیشه ها تربیت کرده ام و می کنم، که همه شان از افکار چون شمایی کهیر می زنند. بنابراین هر کار غلطی که تمایل داشتید انجام بدهید چون جنگ ما، جنگ خیر و شر است و مطمئنا شما در طرف خیر نیستید. شما اسبتان را برای انهدام، برای نابودی هر آبادی که سر راهتان می بینید، زین کرده اید. اما اگر کوچکترین شناختی از روحیه من داشتید می دانستید که من آدمی نیستم که با این پیام ها عقب نشینی کنم. با ایجاد هر اختلالی در این سایت، به راحتی سایت دیگری می سازم و همین حالا هم بیش از وب سایت، در اینستاگرام و شبکات مجازی فعالیت می کنم. جایی که به راحتی می شود سربازان ترسوی محفوظ سواره نظام شرارت را مسدود کرد. نتیجه بهتری که در انتها دنبال آن بودید این است: بیش از پیش از شما متنفرم.

سخنی با مخاطبان

پیام توهیننمونه ای از توهین ها

گاهی در شگفتم از اینکه چطور می شود بی احترامی کرد به کسی که ساعت ها از زمان روزانه اش را بدون چشمداشت مادی به گسترش آگاهی در هنر و حل مشکلات دیگران می گذراند. برای من سخت نیست که همه این آموزش ها را منحصر به فضای کلاس و دریافت شهریه کنم اما کاری را شروع کرده ام که لذتش برای من بیش از پول و شهرت است. لذت اینکه بارقه های امید و پیشرفت در افرادی که امکان مالی حضور در کلاس آموزشی ندارند خاموش نشود. ای کاش می فهمیدند...

* استفاده از نوشته بالا و انتشار آن بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست

مطالب مفید بخش های زیر را هم مطالعه کنید:

آخرین نظرات:


  حمید نوروززادهیکشنبه, 12 تیر‍ 1401

حیف وقتتون که برای پاسخ دادن تلف شد.


  امیررضا خوش سیرتپنجشنبه, 30 دی 1400

استاد اینها آدم های بسیار حسود و نادان هستند چیزی از هنر حالیشون نیست و دل ندارن کسانی که مثل شما زحمت می کشن و با عشق به علاقه مندان آموزش میدن رو ببینن


  نویدجمعه, 15 مرداد 1400

درود به شما استاد هنرمند ، کسانی که توهین می کنند بی فرهنگی و بی شخصیتی خود را ثابت می کنند ، جایگاه هنرمندانی مانند شما در قلب هنر دوستانی مانند من قرار دارد و همیشه برای من قابل احترام هستید❤.
محسن ایرانی یکشنبه, 4 مهر‍ 1400
Mohsen Irani به نوید
بسیار بسیار ممنون از لطف شما


  Narges vardipourجمعه, 7 خرداد 1400

سلام بر استاد ایرانی ، بنده چند وقتی هست که صفحه شما رو در اینستا گرام دنبال میکنم و شمارو شناختم ، سخنانتون بسیار ارزشمند و مفید هستش ، در مسیر موفقیت که لازمه ی اون تلاش و آگاهی است نباید به وزوز مگسان مزاحم توجه کرد اموزش های رایگان شما برای ما که عشق به هنر داریم اما از س هزینه اون بر نمیاییم بسیار ارزش منده ما تو شهر های کوچیک بدونه هیچ امکاناتی برای هنرمون تلاش میکنیم سختی میکشیم .مورد تمسخر واقع میشیم اما توجه نمی کنیم وبه راهمون ادامه میدیم و عزیزانی چون شما راهنما و مشعل آگاهی ما در این مسیر هستید ، سپاس بیکران از لطف شما استاد گرانقدر
محسن ایرانی سه شنبه, 5 مرداد 1400
Mohsen Irani به Narges vardipour
بسیار بسیار ممنونم از پیام انرژی بخش ما
محسن ایرانی سه شنبه, 5 مرداد 1400
Mohsen Irani به Narges vardipour
* شما


  صدیقه دوشنبه, 8 دی 1399

با سلام خدمت استاد ایرانی بسیار خوسحالم که باسایت شما آشنا شدم سالهاست که نقاشی می کشم اما مطالب بسیار ارزشمندی را از شما یاد گرفتم ممنونم استاد از خداوند آرزوی سربلندی وموفقیت رابرای شما دارم .
محسن ایرانی یکشنبه, 14 دی 1399
Mohsen Irani به صدیقه
ممنون از لطف شما


  م.صجمعه, 5 دی 1399

سلام
دمت گرم استاد
این جور آدم ها اگر میتوستند فکر کنم در دانشکده پزشکی هم از سانسور استفاده می کردند و بعضی قسمت ها رو واسه دانشجویان شطرنجی می کردند😆فکر کن پزشک بدون نگاه کردن و معاینه بخواد بیمارش با یاری خدا خوب کنه😮به نظر من در آموزش سانسور معنی نداره ، چنین افرادی بهتره مسیرشون تغییر بدن تا یک تحریک نشن و به گناه نیوفتند.همنطور که متاسفانه برخی شبکه ها مثل یوتیوب که پراز مطالب آموزشی است فقط با یک تفکر بیمارگونه فیلتر می کنند.
محسن ایرانی شنبه, 6 دی 1399
Mohsen Irani به م.ص
کاملا درست گفتین و این یک اندیشه بیمارگونه اس


  نرگسچهارشنبه, 3 دی 1399

آقاااااا ! من نمیفهمم! ناشر ایرانی حق ناشر خارجی رو پرداخت نمیکنه و بی اجازه کتابشو چاپ میکنه بعد اگر کسی لینک اصلی کتابو بذاره در حق ناشر ایرانی بی اخلاقی کرده؟؟؟؟؟ این چه منطقیه؟؟؟ اینطوری (البته اگر کتاب public domain نبوده باشه) فقط و فقط در حق ناشر خارجی است که بی اخلاقی شده.
محسن ایرانی شنبه, 6 دی 1399
Mohsen Irani به نرگس
بله. در کل من خیلی موافقم که دسترنج و زحمت دیگران رو نباید بی اجازه منتشر کرد. اگر تحریم نبودیم و امکان خرید کتاب خارجی بود من حتی اون ها رو هم نمی گذاشتم


  فرزاد شیرازیشنبه, 22 آذر 1399

درود و خسته نباشید بر استاد گرانقد و عالیمقام آقای ایرانی عزیز،استاد عزیزهمان طور که خودتان هم میدانید در بین هزاران
و یا چند صندوق سیب یا هر میوه دیگه که چیده شده باشند یه دفعه یکی هم کرمو و یا کال و بدرد نخور پیدا میشه که اون و باید بیرون انداخت و لهش کرد،حالا شما هم اصلا ناراحت نباشید دوست و استاد عزیزه ما اونهایی که شعور و ادب خانوادگی دارند به زحمتهای بدون چشم داشت شما که این همه اطلاعات مفید را رایگان دراختیار ماها قرار میدهید واقف و آگاه هستند،چه بسا که همین اطلاعات را در سایتهای دیگه تا ثبت نام نکنیم و مقداری پول دریافت نکنن در اختیار کاربر قرار نمیدهند، من که خیلی خوشحالم که سایت خوب شمارو پیدا کردم هم اینستا هم تلگرام و هم اینجا پیجور اطلاعات مفیدی که نشر میدهید هستم.بازهم تشکر میکنم ممنووون از شما زنده باشید.
محسن ایرانی چهارشنبه, 3 دی 1399
Mohsen Irani به فرزاد شیرازی
خیلی خوشحالم و ممنون از محبت شما
این نوع پیام ها در برابر لطف افرادی مانند شما مثل قطره ای در برابر دریاست


  سعیدهسه شنبه, 27 آبان‍ 1399

واقعا این پیام ها خیلی باعث تاسفه و زشته. من تو این مدت شخصا خیلی از شما یاد گرفتم . اینا فقط به شما بی احترامی نمیکنن بلکه به همه ماها بی احترامی میکنن
محسن ایرانی چهارشنبه, 3 دی 1399
Mohsen Irani به سعیده
ممنونم از شما


خوشحال می شوم دیدگاهتان را در این باره بخوانم

  • 9 × 5 = ?

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر بوده و نیاز به هماهنگی قبلی است.