›› مطالب آموزشی ›› ترکیب رنگ روغن و آب در نقاشی

(استفاده از این نوشته بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست)

ترکیب رنگ روغن و آب در نقاشی

| بخش: نقاشی | | نظرات: 4 نظر
ترکیب رنگ روغن و آب در نقاشی موضوع جالبیست و نیازمند توضیحات زیاد. درباره این موضوع پیش از این چیزی گفته نشده یا دست کم نکات اصولی و کاملی ارائه نشده است. این بار قصد دارم در ویدئوی زیر درباره ترکیب رنگ روغن و آب و همچنین در مورد انجام درست این کار توضیحات دقیقی بدهم. نوشتار زیر مختصر است. ویدئو را نگاه کنید!
 

ترکیب رنگ روغن و آب

اینکه اصولا چرا لازم است تا رنگ روغن را با آب ترکیب کنیم، به دو دلیل ساده بر می گردد. حساس بودن ریه ها یا پوست برخی هنرمندان نسبت به حلال های نفتی و مورد دیگر استفاده از فضاهای اشتراکی کوچک. با توجه به اینکه رنگ اکریلیک هم جایگزینی برای کیفیت عملی رنگ روغن نیست، این فکر ایجاد شد که آیا می شود رنگ روغن نقاشی را با آب ترکیب کرد؟

در نگاه اول، ترکیب رنگ روغن و آب امکانپذیر نیست چون می دانیم که روغن در آب حل نمی شود. اما با کمک موادی به نام امولسیفایر و ترکیب آن ها با رنگ روغن این کار امکانپذیر است. این مورد پیش از این در ساخت شوینده ها و لوازم آرایشی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. برخی شرکت های هنری این مواد را تولید می کنند. از طرفی رنگ روغن های آب پایه ای هم در برندهای گوناگون تولید شده. در ویدئوی زیر همه این نکات را ببینید:

بنابراین می بینیم که قرار نیست دقیقا مانند رنگ اکریلیک، رنگ روغن را با آب ترکیب کنیم. از سوی دیگر آب تنها می تواند جایگزین تربانتین باشد وگرنه کیفیت رنگ روغن را به طور کامل تجربه نخواهیم کرد.


* استفاده از نوشته بالا و انتشار آن بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست

مطالب مفید بخش های زیر را هم مطالعه کنید:

آخرین نظرات:


  آزادهچهارشنبه, 10 آبان‍ 1402

درود وقت خوش.معمولا هرکسی هرچیزی بلده پنهان میکنه که کار خودش بهتر باشه اما شما آنچه خوبان همه دارند یکجا دارید و سپاس بیکران که علم و دانش خودتون رو به اشتراک میگذارید .حاله دلتون بهاری با آرزوی بهترینها❤🙏


  زهراسه شنبه, 15 شهریور‍ 1401

با سلام ممنون از نکاتتون
محسن ایرانی یکشنبه, 12 شهریور‍ 1402
Mohsen Irani به زهرا
سپاس


  زهراسه شنبه, 15 شهریور‍ 1401

با سلام من


  سمانهجمعه, 10 بهمن‍ 1399

با سلام من در اینستا نمیتونم پیداتون کنمم میشه سایتتان رابدین سفارش بگیرم
محسن ایرانی یکشنبه, 12 شهریور‍ 1402
Mohsen Irani به سمانه
mohsen_irani_art@


خوشحال می شوم دیدگاهتان را در این باره بخوانم

  • 18 ÷ 2 = ?

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر بوده و نیاز به هماهنگی قبلی است.