›› مطالب آموزشی ›› انیمیشن دوستان شاد درختی

آشنایی با انیمیشن دوستان شاد درختی

نویسنده: محسن ایرانی | بخش: نقد و نوشته | تاریخ: دوشنبه, 1 مرداد 1397 | نظرات: 1 نظر

دوستان شاد درختی ( happy tree friends ) کارتونی است که تماشای آن را برای خردسالان زیر ده سال سفارش نمی کنند. چرا که علی رغم جذابیت و کودکانه بودن شخصیت های آن، دارای صحنه های به شدت وحشتناکی است و هر صحنه آن به شکلی آشکار مرگ های دلخراشی را با خون و خون ریزی و تمام ریزه کاری های آن نمایش می دهد و از این نظر خشونت موجود در آن با دیگر کارتون ها قابل مقایسه نیست. نکته مورد توجه در این کارتون نیز همین تضاد میان ظرافت ها و جذابیت های کودکانه و همچنین موزیک و فضای شاد و رنگین ابتدای داستان با صحنه هایی به تمام معنا دلخراش است. سازندگان دوستان درختی شاد کن ناوارو، رود مونتیجو و آبری آنکروم هستند. کارتونی از نوع فلَش که در نگاه نخست به نظر می رسد مخاطبانش کودکان هستند ولی در نهایت طیف وسیعی از بزرگسالان را جذب خود می کند چرا که نمایان گر آن جنون و لذت پنهان نهاد انسان برای کشتن  و لذت از راهیابی این جنون مرگ بار به دنیای لطیف و زیبای شخصیت های کودکانه ای است که برای اینکه بد آموزی نداشته باشند روی آن ها مدت ها کار می شود و باید نمایان گر دنیایی خالی از خشونت باشند. مجموعه فلش کارتون "دوستان درختی خوشحال" یکی از مشهورترین تولیدات کمپانی موندو مینی شو است.

این کارتون ، چندی پس از تولید به عنوان یکی از محبوبترین پدیده های اینترنتی معرفی شد و جوایزی را به خود اختصاص داد. همچنین شبکه های تلویزیونی زیادی آن را پخش کردند و حتی بازی های کامپیوتری آن نیز ساخته شد. کاراکتر های حاضر در این انیمه چندین (حدود پانزده) موجود تقریبا دوست داشتنی هستند که به سه دسته ی بی دست و پا، ابله و روانی تقسیم می شوند. برای مثال اسپلندید موجودی شبیه به سنجاب و آبی رنگ است و در نقش سوپر قهرمان ظاهر می شود و معمولا برای نجات یک فرد عده ی زیادی را به کشتن می دهد وی در تقسیم بندی در گروه ابله ها قرار می گیرد. کاراکتر گیگلز سنجاب صورتی رنگ مونث است که همواره به طرزی فجیع نابود می شود. بدون شک وی در گروه بی دست و پایان حاضر می شود و در نهایت فیلیپی که لباس سربازی به تن دارد و با اتفاقات کوچک عصبی می شود و همه را به خاک و خون می کشد. وی در دسته ی روانی ها حضور دارد. در"دوستان درختی خوشحال" گفتگو میان شخصیت ها به شکل محدودی وجود دارد ، هر چند گفتگو های شخصیت های این کارتون کمی آشفته و در هم به نظر می رسد ولی در نهایت پیداست که درباره چه چیزی گفتگو می کنند. البته شخصیت های لومبی و پاپ استثنا هستند و به روانی صحبت می کنند. همان طور که در وب سایت رسمی سازندگان آن بیان شده است ایده نخستین این کارتون بوسیله رود مونتیجو و زمانی شکل گرفته است که او یک خرگوش کوچک زرد رنگ را در حال ناز کردن طراحی کرد و زیر آن جمله مشهوری را نوشت : " مقاومت بی فایده است "


از منابع زیر نیز بهره گرفته شد
۱- دوستان شاد درختی _ از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
۲- دوستان مشمئز کننده درختی ، نگاهی به انیمیشن happy tree friends ، گروه فرهنگی رجانیوز - مرتضی مهاجر

* استفاده از نوشته بالا و انتشار آن بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست

آخرین نظرات:


نوید محمدپور بی بالان!   شنبه, 13 مهر‍ 1398

حتما انلود و نگاه می کنم...خوشحال می شوم دیدگاهتان را در این باره بخوانم

  • 9 × 4 = ?

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر شده. اما می توانید از طریق صفحه تماس یک ایمیل ارسال کنید تا در صورت فراهم شدن امکان ثبت نام، آگاه شوید. علاقه مندانی که از استان هایی به جز البرز و تهران تمایل به یادگیری طراحی و نقاشی دارند، می توانند در دوره های غیرحضوری سامانه رنگ هنر به آدرس www.rangehonar.com   شرکت کنند.