›› مطالب آموزشی ›› نقاشی چهره با رنگ روغن

نقاشی چهره با رنگ روغن + ویدئو

نویسنده: محسن ایرانی | بخش: نقاشی | تاریخ: پنجشنبه, 28 آذر 1398 | نظرات: 2 نظر

نقاشی چهره با رنگ روغن به شیوه هایی مثل آلاپریما ( نقاشی خیس روی خیس تک مرحله ای ) لذتبخش و البته مشکل است. در این شیوه ها که از آن معمولا در نقاشی سریع از مدل زنده استفاده می شود، باید بر توانمندی های طراحانه تکیه کرد. در این تکنیک نقاشی ، مرحله طراحی و زیر رنگ به طور مستقیم با قلم مو و یک رنگ رقیق انجام می شود. پس از آن تنالیته های رنگی بیشتری به نقاشی افزوده می شود و معمولا کار در همان جلسه اول تمام می شود.

نقاشی چهره با رنگ روغن

ویدئوی زیر در همین رابطه و هنگام توضیح این تکنیک سر کلاس، توسط یکی از هنرجویان ثبت شد. نقاشی بر روی بوم زیرسازی شده و در مدت زمان 18 دقیقه انجام شد. برای شروع من قهوه ای برنت آمبر و روغن بزرک وینزور آرتیست را به کار بردم. در بخش های تیره تر هم از ترکیب آبی اولترامارین و قهوه ای استفاده کردم. در روش نقاشی آلاپریما بهتر است که از رنگ سفید در زیر رنگ استفاده نکنید و من هم چنین کاری نکردم. بلکه سطوح روشن را بعدا با کمک یک دستمال نخی ایجاد کردم.

البته به دلیل محدودیت زمان کلاس، این نقاشی را بیشتر از 18 دقیقه نتوانستم پیش ببرم. امیدوارم دیدن این ویدئو تا همین مرحله برای شما مفید باشد. در صورت لزوم اگر پرسش یا نظری دارید، می توانید در انتهای همین صفحه (بخش کامنت ها) مطرح کنید و در حد توان پاسخ خواهم داد.

* استفاده از نوشته بالا و انتشار آن بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست

آخرین نظرات:


زهرا   یکشنبه, 6 بهمن‍ 1398

استاد یه سوال در مورد نقاشی های قدیمی رنگ روغن کلاسیک ویکتوریایی داشتم، لباس اغلب زنان جلوه خاصی داره و ابریشمی بودن لباسشون معلوم هست، ولی در نقاشی هایی از روی طرح انها کشیده میشه این جلوه رو ندیدم، آیا ماده خاصی برای این جلوه استفاده کرد؟


زهرا   یکشنبه, 6 بهمن‍ 1398

استاد یه سوال در مورد نقاشی های قدیمی رنگ روغن کلاسیک ویکتوریایی داشتم، لباس اغلب زنان جلوه خاصی داره و ابریشمی بودن لباسشون معلوم هست، ولی در نقاشی هایی از روی طرح انها کشیده میشه این جلوه رو ندیدم، آیا ماده خاصی برای این جلوه استفاده کرد؟خوشحال می شوم دیدگاهتان را در این باره بخوانم

  • 5 × 1 = ?

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر شده. اما می توانید از طریق صفحه تماس یک ایمیل ارسال کنید تا در صورت فراهم شدن امکان ثبت نام، آگاه شوید. علاقه مندانی که از استان هایی به جز البرز و تهران تمایل به یادگیری طراحی و نقاشی دارند، می توانند در دوره های غیرحضوری سامانه رنگ هنر به آدرس www.rangehonar.com   شرکت کنند.