›› مطالب آموزشی ›› کتاب مفاهیم و رویکردها در آخرین جنبش های هنری قرن بیستم

معرفی کتاب آخرین جنبش های هنری قرن بیستم

نویسنده: محسن ایرانی | بخش: دانلود کتاب | تاریخ: شنبه, 31 شهریور‍ 1397 | نظرات: 0 نظر

مطالعه کتاب مفاهیم و رویکردها در آخرین جنبش های هنری قرن بیستم _ در کنار کتاب شورشیان هنر قرن بیستم که پیش از این معرفی کرده بودم _ برای علاقمندان به هنر معاصر جهان بسیار لذتبخش خواهد بود. این کتاب نوشته ادوارد لوسی اسمیت شاعر، مورخ، منتقد هنری و یکی از مهم ترین صاحب نظران برجسته هنر معاصر جهان است. او در سال ۱۹۳۳ در جامائیکا تولد یافته و از ۱۳ سالگی به انگلستان مهاجرت و به ملیت انگلیسی در آمد. اسمیت فارغ التحصیل از دانشگاه آکسفورد در رشته تاریخ معاصر بوده و تاکنون بیش از یکصد کتاب در زمینه های مختلف هنری به رشته تحریر در آورده است. از جمله معروف ترین تألیفات او کتاب حاضر و نیز کتب دیگری همچون «دائره المعارف واژگان هنری»، «هنرهای تجسمی در قرن بیستم» ، «هنر امروز» و «هنر آمریکای لاتین در قرن بیستم » است که همگی به عنوان کتب مرجع هنری در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرند.


مفاهیم و رویکردها در آخرین جنبش های هنری قرن بیستم
 جلد کتاب مفاهیم و رویکردها در آخرین جنبش های هنری قرن بیستم

کتاب جنبش های هنری ، در سال ۱۹۶۹ برای نخستین بار به چاپ رسید. اما از آن تاریخ چندین بار بازنویسی شده که آخرین آن ، یعنی نسخه حاضر، پس از افزودن بخش های جدید، در سال ۱۹۹۷ توسط موسسه انتشاراتی «تیمز و هادسن» چاپ و انتشار یافت. این نویسنده بزرگ علاوه بر این، کتب متعددی را نیز در زمینه های صنایع دستی ، طراحی صنعتی ، مبلمان ، گل آرایی و نیز آثار هنرمندان معاصر اروپایی و آمریکایی به نگارش در آورده که اکثر آنها تاکنون به زبان های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، آلمانی، هلندی، سوئدی، نروژی، عربی، کره ای و چینی ترجمه و چاپ شده اند. ادوارد لوسی اسمیت تاکنون در کشورهای بسیاری سخنرانی هایی در موضوعات مختلف هنری ایراد کرده و سال ها به عنوان صاحب نظر و منتقد هنری در میزگردهای شبکه تلویزیونی بی بی سی شرکت داشته است. او همچنین بطور مستمر مقالاتی را در باب هنر معاصر جهان و هنرمندان پیشرو در روزنامه ها و مجلات معتبر انگلیسی و اسپانیایی درج کرده است. کتاب آخرین جنبش های هنری را دکتر علیرضا سمیع آذر ترجمه کرده و نشر نظر به چاپ رسانده است.

* استفاده از نوشته بالا و انتشار آن بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست

خوشحال می شوم دیدگاهتان را در این باره بخوانم

  • 7 − 4 = ?

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر شده. اما می توانید از طریق صفحه تماس یک ایمیل ارسال کنید تا در صورت فراهم شدن امکان ثبت نام، آگاه شوید. علاقه مندانی که از استان هایی به جز البرز و تهران تمایل به یادگیری طراحی و نقاشی دارند، می توانند در دوره های غیرحضوری سامانه رنگ هنر به آدرس www.rangehonar.com   شرکت کنند.