›› مطالب آموزشی ›› کتاب 300 نکته مهم درباره نقاشی

یک کتاب نقاشی جالب و متفاوت

نویسنده: محسن ایرانی | بخش: دانلود کتاب | تاریخ: سه شنبه, 10 مهر‍ 1397 | نظرات: 1 نظر

به نظرم کتاب 300 نکته مهم درباره نقاشی، یا به عبارت درست تر کتاب بیش از 300 نکته مهم درباره نقاشی به صورت پرسش و پاسخ، نوشته خانم هلن وان وایک کتابی متفاوت، جالب و کاربردی برای علاقمندان به کتاب نقاشی است. محتوای این کتاب کوچک به صورت پرسش و پاسخ درباره مسائل مربوط به تکنیک های مختلف و به ویژه رنگ روغن است و در آن به بیش از 300 پرسشی که در طول سال ها تدریس توسط خانم وان وایک جمع آوری شده، توسط ایشان پاسخ داده شده است. خانم وان وایک، نقاش آمریکایی و نویسنده کتاب های زیادی در این زمینه بوده. این هنرمند در سال 1994 درگذشت.


کتاب 300 نکته مهم درباره نقاشی
 تصاویر جلد کتاب 300 نکته مهم درباره نقاشی به انگلیسی و فارسی

هلن در پیشگفتار این کتاب، مادر شوهر خود "آنا روگوف" را به عنوان زنی که به دلیل پرسشگری، در طول زندگی هرگز طعم شکست را نچشید معرفی کرده و در ادامه به نقل قولی از او اشاره می کند که: "تمامی جهان در پیش زبان شماست" (پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است). او معتقد است: "اکنون جهان نقاشی را از خلال سوالات و پاسخ هایی که طی سال های متمادی آموزش هنر نقاشی به تعداد بی شمار هنرجویی که با آن ها مواجه بوده ام، پیش روی شما آورده ام". این کتاب توسط آقایان علاء محسنی و سیامک علیزاده ترجمه و توسط انتشارات اشجع در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. البته مطمئن نیستم که طراحی جلد و لحن ترجمه با سلیقه من هماهنگ باشد اما این موضوعات چندان از ارزشمندی کتاب نمی کاهد.

* استفاده از نوشته بالا و انتشار آن بدون اشاره به منبع و نام نویسنده، مجاز نیست

آخرین نظرات:


سیما   پنجشنبه, 21 شهریور‍ 1398

Pdf این کتاب را قرار ندادین استاد
محسن ایرانی   جمعه, 22 شهریور‍ 1398
Mohsen Irani به سیما
سلام. این مطلب بیشتر حالت معرفی داره. عموما کتاب های فارسی رو که کپی رایت دارن، نمی شه برای دانلود گذاشت.خوشحال می شوم دیدگاهتان را در این باره بخوانم

  • 27 ÷ 3 = ?

توجه در حال حاضر ظرفیت کلاس های حضوری من پر شده. اما می توانید از طریق صفحه تماس یک ایمیل ارسال کنید تا در صورت فراهم شدن امکان ثبت نام، آگاه شوید. علاقه مندانی که از استان هایی به جز البرز و تهران تمایل به یادگیری طراحی و نقاشی دارند، می توانند در دوره های غیرحضوری سامانه رنگ هنر به آدرس www.rangehonar.com   شرکت کنند.